Фінляндія може відмовитися від участі в новому пакеті допомоги Греції

Міністр закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні припустив, що його країна не братиме участь у третьому пакеті допомоги для Греції. Про це він заявив у суботу 8 серпня, в кулуарах зʼїзду партії «Істинні фіни», повідомляє інформагентство Reuters. За словами Сойні, якщо обсяг фінансового навантаження на Фінляндію через участь збільшиться, то це буде неприйнятним для країни.

Глава МЗС Фінляндії Тімо Сойні заявив про небажання фінського уряду брати участь у третьому пакеті допомоги Греції. Він припустив також, що у довгостроковій перспективі Греція все ж вийде з Єврозони.

Крім того, стверджує Сойні, Фінляндія не погодиться на часткове списання грецького боргу. На думку фінського міністра, програма допомоги для Греції не функціонує, а тому в довгостроковій перспективі вихід Афін з Єврозони є вірогідним.

Пакет допомоги Греції може бути узгоджений вже найближчими тижнями, зазначається у повідомленні Reuters. Після телефонної конференції заступників міністрів фінансів країн Єврозони стало відомо, що проект домовленостей про надання допомоги на 86 мільярдів євро та необхідні для цього реформи може бути готовий вже у вівторок, 11 серпня. Тоді у четвер погодитися на запропоновані реформи повинен буде парламент Греції, а в пʼятницю — можливе рішення міністрів фінансів країн Єврозони. Такий графік може допомогти Афінам здійснити сплату боргу Європейському центробанку 20 серпня вже з нового пакета.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!