США й надалі користуватимуться російським "таксі" для польотів на МКС

Політична напруга між США і Росією залишається, проте на співпрацю в космічній сфері вона поки що не впливає. Американські астронавти й надалі літатимуть на МКС за допомогою росіян.

Незважаючи на політичну напругу у відносинах між США та Росією, контракт на доставку астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС) за допомогою російських ракет подовжено, повідомляється в середу, 5 серпня, на сайті американського аерокосмічного агентства NASA.

У своєму листі до Конгресу глава NASA Чарльз Болден пояснив такий крок недостатнім фінансуванням з федерального бюджету на розробку власних систем доставки людей на орбіту. Як повідомляє інформаційне агентство dpa, американці заплатять «Роскосмосу» 490 мільйонів доларів, аби забронювати в російському кораблі «Союз» шість місць для своїх астронавтів. Контракт діятиме до кінця 2018 року.

Російські космічні кораблі залишаються єдиним засобом доставки екіпажів на МКС після того, як 2011 року NASA згорнула програму шатлів.

DW.COM

Вчені NASA відкрили максимально схожу на Землю планету

Американський і російський космонавти проведуть рік на МКС

Російсько-американський екіпаж успішно прибув на МКС. Місія двох космонавтів триватиме удвічі більше, ніж зазвичай. (28.03.2015)

Уперше за 13 років європейка ступила на борт МКС

Космічний корабель «Союз ТМА-15М» з першою італійською космонавткою на борту Самантою Кристофоретті стикувався з МКС. Дослідниця буде продовжувати експерименти, розпочаті німцем Александером Ґерстом. (24.11.2014)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!