Коморовський створить інститут для сприяння польсько-українським відносинам

Президент Польщі Броніслав Коморовський після завершення своєї каденції відкриє інститут, що спеціалізуватиметься на польсько-українських відносинах. Про це в середу, 5 серпня повідомляє інформаційна агенція PAP. За словами колег президента, який 5 серпня перебуває на своїй посаді останній день, поки ще невідомо, яким саме буде цей інститут. Організація має бути зареєстрована після припинення його владних повноважень — тобто, після 6 серпня.

Президент Польщі Броніслав Коморовський Інститут, який нинішній президент Польщі Броніслав Коморовський відкриє після завершення каденції, сконцентрується на відносинах Польщі з Україною та розвитку підприємництва.

«Наразі немає остаточного рішення, але президент показав деякі напрямки мислення. Він говорив про Україну і також надає великого значення заходам для підприємництва»,— заявив один із радників Коморовського Ян Літинський. За його словами, Коморовський прагне розвіяти негативну атмосферу довкола підприємців, відсутність довіри до них та сприйняття бізнесменів як потенційних аферистів. Враховуючи, що Коморовський має хорошу репутацію за кордоном, можливо це також означатиме просування польського бізнесу за кордоном, додав Літинський. Поки також невідомо, хто працюватиме в інституті Коморовського.

Про створення інституту Коморовський оголосив під час свого візиту до Львова на початку липня. «У польській політичній практиці є звичай, коли колишні президенти створюють інститути… Такий інститут заснував і Лех Валенса, і Александр Квасневський. Заснує також президент Коморовський»,— зазначив він тоді.

Нагадаємо, 5 серпня є останнім робочим днем президента Польщі Броніслава Коморовського. Наступним президентом стане молодий лідер націонал-консервативної партії «Право і справедливість» Анджей Дуда.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!