Обвинувачення проти Сенцова і Кольченка мають бути зняті — Amnesty International

Обвинувачення у тероризмі проти українського режисера Олега Сенцова та еколога Олександра Кольченка, справу яких нині розглядає військовий суд у Ростові-на-Дону, мають бути зняті.

Про це йдеться у заяві правозахисної організації Amnesty International.

«Існують серйозні побоювання, що ці двоє стали мішенню російської влади виключно через свою опозицію до російської інтервенції в Криму та подальшої анексії півострова»,— зазначив речник українського представництва Amnesty International Богдан Овчарук.

«Звинувачення проти них засноване на твердженнях про скоєння двох підпалів, в результаті яких було завдано невеликого збитку приватній власності „Русской общины Крыма“ та офісу партії „Единая Россия“, який на той час належав Партії регіонів Віктора Януковича»,— цитує Українська правда.

Обвинувачення у вчиненні цих нападів у рамках «терористичної групи» залежать від свідчень двох ключових свідків, які відмовилися свідчити проти підсудних 30 та 31 липня 2015.

«Двом підсудним мають висунути або належні звинувачення, або відпустити їх. Усі твердження про катування та інші види жорстокого поводження отримані від підсудних, їхніх адвокатів та свідків у цій справі мають бути негайно, ефективно і неупереджено розслідувані. Фізичну і психічну безпеку обох обвинувачених та двох свідків має бути забезпечено»,— заявив Овчарук.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!