ЗМІ: Греція може попросити 24 мільярди євро в якості першого траншу

Греція розраховує на 24 мільярди євро в якості першого траншу із нового пакета міжнародної допомоги. 10 мільярдів підуть на рекапіталізацію банків, пише близька до уряду грецька газета.

Греція може попросити у серпні 24 мільярди євро в якості першого траншу фінансової допомоги від міжнародних кредиторів, повідомляє агентство Reuters з посиланням на близьку до лівого уряду Греції газета Avgi. Видання оприлюднило цю інформацію в суботу, 1 серпня. Афіни зараз ведуть переговори з Єврокомісією та Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо надання до 86 мільярдів євро допомоги, зазначається у повідомленні Reuters. Це буде вже третій пакет допомоги з 2010 року.

За даними Avgi, з траншу обсягом 24 мільярди на рекапіталізацію грецьких банків підуть 10 мільярдів, понад 7 мільярдів — на повернення термінового брідж-кредиту, понад 3 мільярди — на погашення грецьких облігацій, які тримає ЄЦБ, а також на інші платежі.

За оцінками, банкам Греції може знадобитися до 25 мільярдів євро на рекапіталізацію. Нестачу капіталу було викликано відтоком депозитів під час суперечки грецького уряду з кредиторами. Це призвело до запровадження 29 червня обмежень на рух капіталів, щоб запобігти фінансовому краху.

Після досягнення компромісу з кредиторами, Греція в обмін на фінансову допомогу погодилася провести низку реформ та запровадити заходи економії, зокрема, скоротити пенсії, підвищити ПДВ, а також обмежити державні видатки.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!