Китайський дисидент Ай Вейвей прибув до Німеччини

Китайський митець-дисидент Ай Вейвей, який відомий гострою критикою влади у своїй країні, прибув до Німеччини. Лише за тиждень після того, як 57-річному митцю віддали паспорт, він відправився у ФРН з Пекіну прямим рейсом у Мюнхен. В аеропорту його зустріла німецький політик Марґарете Браузе. Про це повідомляє інформагентство epd у четвер, 30 липня.

Ай Вейвей у МюнхеніВідомий китайський митець Ай Вейвей вперше за довгий час покинув батьківщину та прилетів до Німеччини. У Китаї він перебував під домашнім арештом з 2011 року.

Крім того, в аеропорту його очікував шестирічний син, якого він не бачив протягом року, передає dpa. Ай Вейвей радий, що має можливість знов подорожувати, зазначається у повідомленні.

Лекції в університеті

У берлінській галереї Neugerriemschneider зазначили, що митець спершу перебуватиме в Мюнхені, після чого поїде у німецьку столицю, пише epd. Речник галереї повідомив, що Ай Вейвею дадуть трохи часу, аби він адаптувався до нової ситуації. Берлінський університет мистецтв сподівається, що відомий китайський митець невдовзі зможе стати до роботи як гостьовий професор.

Ай Вейвея, як відомо, затримали в 2011 році, коли він намагався виїхати у Гонконг. Впродовж 43 днів від нього не надходило жодної інформації. Художника випустили за три місяці під домашній арешт. Таким чином він не міг залишати Пекін. Тоді його звинуватили у податкових махінаціях. Останнім часом, як зазначається у повідомленні epd, митець мав можливість проводити виставки своїх робіт у Китаї. Паспорт йому неочікувано повернули минулого тижня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!