Уряд Афганістану підтвердив смерть лідера "Талібану"

Лідер екстремістського угруповання «Талібан» — мулла Мухамед Омар — помер понад два роки тому. За даними афганської розвідки, він пішов з життя «за міфічних обставин» у квітні 2013 року в одній з лікарень міста Карачі, що у Пакистані. Слова речника Національного управління безпеки Афганістану передає інформагентство AFP у середу, 29 липня. Інформацію підтверджує афганський уряд.

Понад два роки тому лідер талібів помер в одній із лікарень Пакистану. Цю інформацію підтверджує афганський уряд і сподівається на мирні переговори з опозицією.

«Уряд… ґрунтуючись на надійній інформації, підтверджує, що лідер „Талібану“ мулла Мухамед Омар помер у квітні 2013 року у Пакистані»,— зазначили у заяві адміністрації президента країни. В уряді Афганістану також допускають, що цей факт посприяє проведенню мирних переговорів. Тому Кабул закликає всі «опозиційні озброєні групи розглянути можливість долучитися до мирного процесу»,— передає заяву уряду Reuters.

Як зазначається у повідомленні AFP, впливовий лідер талібів не зʼявлявся на публіці з 2001 року, після повалення режиму ісламістів. В останні місяці інформації з припущеннями про смерть лідера талібів побільшало, зокрема, через те, що не зʼявлялося нових послань від екстреміста.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!