Сина Каддафі заочно засудили до страти

У вівторок, 28 липня, суд у Лівії виніс смертний вирок Саїфу аль-Ісламу Каддафі — найвідомішому із синів колишнього лівійського диктатора. Його та ще вісьмох екс-високопосадовців засудили до розстрілу за воєнні злочини та придушення мирних протестів 2011 року, які поклали край режиму Муаммара Каддафі.

Лівійський суд виніс смертний вирок сину диктатора Муаммара Каддафі та ще вісьмом посадовцям колишнього режиму.

Серед засуджених до страти — голова розвідки Абдулла аль-Сенуссі та екс-прем’єр Багдаді аль-Махмуді. Ще вісім екс-чиновників отримали довічні терміни увʼязнення, а сім були засуджені до 12 років у тюрми, повідомляє агенція Reuters.

Саїфа Каддафі засудили заочно, тому що його вже чотири роки утримують повстанці з міста Зінтан, яке центральний уряд не контролює. У Лівії триває громадянська війна, за владу у країні борються два уряди та ще кілька угруповань, включно з «Ісламською державою». 12 липня дві з трьох сторін конфлікту в Лівії підписали мирну угоду за посередництва ООН.

Саїф Каддафі матиме можливість оскаржити вирок, який ще має затвердити Верховний суд Лівії. Міжнародний кримінальний суд та правозахисні групи висловлюють стурбованість щодо справедливості та компетентності лівійської судової системи.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!