ЄС виявив проблеми в Асоціації, але до 27 червня вирішить

Євросоюз виявив певні технічно-юридичні проблеми із завершенням підписання Угоди про асоціацію з Україною, але вони мають бути вирішені до кінця місяця.

Про це власному кореспондентові Укрінформу у Брюсселі повідомив високопоставлений представник керівної інституції ЄС.

«Так, існує певне суто технічне питання. Йдеться про судове рішення, яке стосується укладання угоди про асоціацію між ЄС і Філіппінами. Україна тут ні до чого, але можуть виникнути певні прецеденти. Тому зараз ми опрацьовуємо юридичні деталі, як повною мірою забезпечити легітимність і правомочність підписання Угоди про асоціацію з Україною. Це може тривати тиждень або трохи більше. Але, що найголовніше, і ЄС, і країни-члени дійсно хочуть підписати Угоду, і ми працюємо над тим, щоб це відбулося 27 червня»,— розповів співрозмовник агентства.

Він додав, що така ретельність полягає у складності самої Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, особливо щодо розподілу повноважень, сфер відповідальності між керівними інституціями і окремими країнами-членами.

Як повідомляв Укрінформ, 21 березня 2014 року Україна і ЄС підписали політичну часину Угоди про асоціацію.

Президент Європейської ради Герман Ван Ромпей минулого тижня заявив, що Євросоюз прагне завершити підписання Угоди про асоціацію з Україною не пізніше 27 червня.

Водночас у середу деякі ЗМІ повідомили про можливе перенесення підписання Угоди на пізніший термін.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!