Єлисейський палац повідомив, про що саме домовилися лідери «нормандської четвірки»

Лідери країн-учасниць «нормандської четвірки» провели телефонні переговори під час яких досягли домовленостей за чотирма ключовими напрямами: безпека, політика, гуманітарні питання та енергетика.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу, про це йдеться в офіційній заяві Єлисейського палацу за результатами переговорів лідерів країн-учасниць «нормандської четвірки».

«Президент Республіки (Франсуа Олланд) і канцлер Німеччини (Ангела Меркель) провели (телефонні) переговори з українським та російським президентами (Петром Порошенко та Володимиром Путіним) про ситуацію в східній Україні та хід виконання комплексу заходів, ухвалених у Мінську 12 лютого 2015 року»,— йдеться у заяві.

Під час телефонних перемовин були узгоджено кілька моментів. Зокрема, «лідери чотирьох країн відзначили домовленості профільної робочої групи у Мінську щодо відведення танків і легкої артилерії на відстань 15 км з обох сторін від лінії розмежування». Вони висловили впевненість, що ці домовленості будуть підписані якнайшвидше, а ефективним механізмом нагляду стане спеціальна спостережна завдання ОБСЄ, яка буде розміщена на місцях уздовж лінії розмежування.

«Що стосується зони довкола Широкиного, то чотири лідери взяли до відома заперечення представників сепаратистських сил і звернулися до Спеціальної спостережної місії (ССМ) ОБСЄ та експертів Комісії з координації і контролю за припиненням вогню (JCCC), щоб знайти практичні рішення для відведення українських військ і розгортання в цьому районі ССМ ОБСЄ, починаючи з 3 серпня»,— зазначається у заяві.

Учасники переговорів також погодилися з важливістю дотримання зобовʼязань, взятих сторонами в Мінську в лютому щодо відведення важких озброєнь від лінії зіткнення, повного дотримання режиму припинення вогню і надання доступу спеціальній спостережній місії ОБСЄ до усіх районів.

У частині гуманітарних питань лідери чотирьох держав привітали рішення розпочати проекти з відновлення очисних споруд і системи водопостачання та відновлення залізничного зʼєднання для транспортування вугілля. Вони привітали досягнуту у Мінську домовленість щодо розгортання гуманітарних логістичних центрів у буферній зоні. «Ці центри повинні бути використані для надання мобільних банківських послуг»,— йдеться у документі. Учасники переговорів також відзначили важливість забезпечення вільного доступу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) з метою досягнення прогресу з обміну полоненими та ідентифікації зниклих безвістей осіб.

Лідери чотирьох держав, обговорюючи політичні питання, привітали намір сторін обговорити 28 липня питання проведення місцевих виборів і режим децентралізації в рамках робочої групи, відповідальної за політичні питання. Вони підкреслили важливість зберегти єдину дату для організації місцевих виборів в цілому в Україні, в тому числі в деяких районах Донецької і Луганської областей. Було також відзначено, що місцеві вибори повинні пройти за стандартами ОБСЄ і контролюватися Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

Нарешті, чотири лідери погодилися з необхідністю якнайшвидшого узгодження наступного пакету газових угод.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!