У Єгипті засудили прем’єра часів Мубарака

Ахмед Назіф має провести п’ять років в ув’язненні та сплатити багатомільйонний штраф. Відповідне рішення ухвалив суд у Каїрі.

Розглянувши апеляцію Ахмеда Назіфа, останнього премʼєр-міністра Єгипта доби Мубарака, каїрський суд засудив політика до п’яти років ув’язнення за корупційні дії. Як повідомила у середу, 22 липня, на своєму сайті державна газета «Аль-Ахрам», екс-очільник уряду повинен також сплатити штраф у 53,6 мільйона єгипетських фунтів (6,29 мільйона євро) та повернути до державної скарбниці 48,3 мільйона фунтів (5,66 мільйона євро). Рішення суду, однак, може бути ще раз оскаржене, повідомляє агенція dpa.

Назіф очолював єгипетський уряд з липня 2004 року. Він був звільнений з посади наприкінці січня 2011 року, незадовго до падіння режиму Хосні Мубарака, а у квітні того ж року заарештований за підозрою у корупції. Ахмеду Назіфу закидають, що, перебуваючи на посаді прем’єр-міністра, він використовував владу для власного незаконного збагачення. Перший вирок — три роки ув’язнення — був винесений екс-премʼєру ще 2012 року.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!