Майно всіх українських олігархів-боржників має бути заарештовано — нардеп

Майно українських олігархів, чиї підприємства заборгували державі, повинно бути заарештовано. Про це написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат Сергій Каплін.

“Вимагаю заарештувати майно всіх олігархів, у яких є борги перед Україною. „Укрнафта“ Коломойського заборгувала Україні 6 млрд гривень за користування надрами. Заборгованість з рентної плати за видобуток газу — 2 мільярди, нафти — 3,8, газового конденсату — 108,5 мільйонів гривень! Також „Укрнафта“ має борги з виплати податків! Разом виходить 7,2 мільярдів гривень!”, — написав він.

С.Каплін також звернув увагу на вибірковість, з якою український уряд підходить до питання відповідальності олігархів за борги.

“Чому Яценюк і Аваков заарештували майно Фірташа через 4 мільярди боргу за газ (арешт 500 млн кубів газу заводів холдингу ОSTCHEM, — ред.), а Коломойський залишається недоторканним з боргом в 7 мільярдів?! Нам не потрібно вибіркове правосуддя! Майно всіх олігархів, які винні Україні, повинно бути заарештовано — і Коломойського, і Жеваго, і Фірташа, і Ахметова”, — вважає Каплін.

Він, зокрема, нагадав, що борги Ахметова перед державними шахтами минулого року склали 3 млрд грн, а у цьому році — вже 500 млн.

Жеваго, за словами депутата, нещодавно зірвав постачання автомобілів для Міноборони. “Головна військова прокуратура вимагає від компанії олігарха „АвтоКрАЗ“ виплатити 600 тисяч гривень за несвоєчасну поставку автомобілів для фронту. Жеваго вирішив, що затримка у півтора місяця — це нормально”, — написав Каплін.

І в цих умовах, зазначив він, Прем’єр починає “прозору” приватизацію, обіцяє не допустити до неї українських олігархів і сподівається лише на іноземних інвесторів.

“Дуже хочу побачити цих людей, готових вкладати в країну, яку Яценюк довів до ручки, а зовнішній борг становить 110% ВВП”, — написав нардеп.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!