Блаттера закидали на прес-конференції доларами

Такого початку своєї прес-конференції президент Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА) Йозеф Блаттер не очікував. Як повідомляє інформаційне агентство dpa, один британський активіст, який критикує ФІФА, несподівано для всіх присутніх кинув пачку доларових купюр у напрямку Блаттера. Після цього порушника порядку із зали вивели охоронці.

Прес-конференція керівництва ФІФА, на якій мало йтися про дострокові вибори президента цієї організації, розпочалась у понеділок з інциденту. В Йозефа Блаттера кинули доларові купюри

Через цей інцидент початок прес-конференції дещо затягнувся. «Це нічого не має спільного з футболом»,— заявив Блаттер й повідомив, що спочатку треба прибрати в залі. Головна тема прес-конференції — реформа Міжнародної федерації футбольних асоціацій та дострокові вибори президента ФІФА.

Вибори мають відбутись в лютому наступного року. Відповідне рішення було ухвалено в понеділок під час засідання виконавчого комітету ФІФА. Блаттер виключив висування своєї кандидатури. «26 лютого ФІФА матиме нового президента»,— цитують слова 79-річного футбольного функціонера інформаційні агентства.

Серед фаворитів на посаду очільника ФІФА вважається нинішній голова Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) Мішель Платіні. За даними інформаційного агентства dpa, представники цілої низки національних футбольних асоціацій звернулись до нього з проханням висунути свою кандидатуру. Утім, 60-річний функціонер європейського футболу ще жодним чином не прокоментував таку перспективу.

Комісія контролюватиме перебіг реформ у ФІФА

Крім того, Блаттер повідомив про створення комісії, яка стежитиме за реформуванням ФІФА. Очолюватиме комісію незалежний керівник. За словами Блаттера, по двоє представників до комісії відрядять футбольні асоціації Азії, Африки, Європи, Північної та Центральної Америки. Футбольні союзи Південної Америка та Океанії матимуть по одному представнику в новій комісії. Йдеться про «десять гравців та одного тренера, незалежну особу», зазначив Блаттер.

Позачергові вибори президента ФІФА довелось призначити, оскільки Блаттер на початку червня невдовзі після свого обрання оголосив про свою відставку. Він опинився під тиском через низку корупційних скандалів у ФІФА. Блаттер повідомив про намір зайнятись у майбутньому журналістикою. «Цього разу це буде радіо. Радіо — найпопулярніший засіб масової інформації, його можна слухати 24 години. Говорити простіше, ніж писати»,— цитує Блаттера dpa.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!