Російський генерал допомагає кремлівським ЗМІ знімати «потрібну картинку» — Таран

Російський генерал з СЦКК допомагає кремлівським ЗМІ обмовляти українських військових.

Про це заявив представник української сторони в Спільному центрі контролю і координації припинення вогню і стабілізації лінії розмежування генерал-майор Андрій Таран на брифінгу в Краматорську 19 липня, повідомляють «Новости Донбасса».

За його словами, представник російської сторони в СЦКК генерал-лейтенант Олександр Романчук, вирушив вранці 18 липня в Донецьк, щоб навмисне відвести представників ОБСЄ під обстріл. Після чого привести на місце обстрілу російських журналістів, щоб показати неправдиву картинку обстрілу міста.

Таран також заявив, що Донецьк був обстріляний самими бойовиками з самохідних установок, які потім були розгорнуті убік Авдіївки і обстріляли АКХЗ: «Убік Авдіївського коксохіму було випущено 22 снаряди».

За його словами це було зроблено для того, щоб спровокувати вогонь у відповідь українських військових, а надалі звинуватити ЗСУ в обстрілі Донецька.

Таран відзначив, що українська сторона в СЦКК часто просила російських генералів допомагати відведенню техніки бойовиків з житлових районів. Проте бойовики продовжують здійснювати провокаційний обстріл із житлових районів окупованих міст, що призводить до вогню у відповідь українських військових по житлових районах.

Як додав благодійник керівника АТО Сергій Галушко, російські і сепаратистські ЗМІ прибули в райони обстрілу Донецька за дві години до початку бойових дій.

«І розвідка наша підтвердила і місцеві жителі в соціальних мережах поділилися інформацією за кілька годин до обстрілу цих пунктів, що в цих районах вже знаходилися знімальні групи російських каналів. Які як завжди опинялися першими на місці подій. І намагалися дати картинку, як українська хунта начебто обстрілює мирні квартали Донецька»,— заявив він на брифінгу.

Відео: Общественное ТВ Донбасса

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!