Лондон виступив на підтримку створення міжнародного трибуналу по MH-17

Розслідування аварії рейсу MH-17 вимагає створення міжнародного трибуналу. Про це заявив міністр закордонних справ Великобританії Філіп Хаммонд у звʼязку з річницею аварії літака MH-17 під Донецьком в Україні, передає РІА Новини.

«Правосуддя має восторжествувати для 298 невинних людей, що позбулися життів. Це вимагає міжнародного трибуналу, підкріпленого резолюцією обовʼязковою для всіх держав-членів ООН, щоб притягнути до відповідальності винних»,— заявив Хаммонд.

За його словами, «будь-які спроби підірвати цей процес позбавлять жертв справедливості і не можуть бути допустимими».

Хаммонд нагадав, що цього року буде опублікована доповідь Ради безпеки Нідерландів про причини катастрофи. Після її публікації Британія «очікує подальшого прогресу в кримінальному розслідуванні, метою якого є встановлення відповідального»,— сказав Хаммонд.

Він знову висловив співчуття близьким усіх, хто загинув у катастрофі, в тому числі сімʼям десятьох британців, які перебували на борту Боїнга.

У вівторок Малайзія внесла проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи літака MH-17 під Донецьком на Україні в липні 2014 року, дата її розгляду поки не визначена.

З ініціативою створення трибуналу виступали Малайзія (лайнер належав малайзійської компанії), Австралія, Нідерланди (більшість з 298 загиблих людей на борту були громадянами цих країн), Україна та Бельгія. Росія не підтримує цю пропозицію. За задумом Малайзії, суд зобовʼязаний гарантувати справедливе правосуддя для винних у катастрофі лайнера Malaysia Airlines.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!