Ципрас: Я не вірю в угоду з Єврозоною

Грецький премʼєр Алексіс Ципрас порівняв себе з капітаном корабля і виправдав свою згоду на заходи економії в країні необхідністю забезпечити продовження програми допомоги Греції.

Перед голосуванням у грецькому парламенті щодо реформ, яких від Греції вимагає Єврозона, премʼєр-міністр країни Алексіс Ципрас заявив, що відчуває відповідальність за жорсткі умови нової програми допомоги і «за всі помилки, які, можливо, зробив». «Приймаю відповідальність за текст, в який я не вірю, але який підписав заради того, щоб уникнути катастрофи для країни і колапсу банків»,— заявив Алексіс Ципрас в годинному інтервʼю грецькій держтелерадіокомпанії ERT ввечері у вівторок, 14 липня.

Ципрас зазначив, що в часи кризи немає місця «ідеологічній чистоті». «Для мене в цей час пріоритетом було ухвалення заходів економії, щоби ми могли забезпечити подовження програми допомоги»,— сказав премʼєр-міністр.

Ципрас не збирається йти у відставку, якщо парламент не схвалить реформи, пише інформагенція AFP. «Премʼєр-міністр повинен боротися, говорити правду, ухвалювати рішення і не тікати», оскільки він подібний «капітану на кораблі в скрутну годину, і найгірше, що можна зробити, було б покинути судно», пояснив свої наміри політик.

«Прекрасний економіст»

Глава грецького уряду розкритикував пропозицію міністра фінансів Німеччини Вольфґанґа Шойбле про тимчасовий вихід Греції з Єврозони. «Європа не належить Шойбле»,— підкреслив Ципрас. Він також критично висловився про колишнього керівника Мінфіну Греції Яніса Варуфакіса, зазначивши, що «якщо хтось прекрасний економіст, це не означає, що він також і політик». Однак, Ципрас не вважає Варуфакіса відповідальним за труднощі в переговорах з ЄС.

Премʼєр-міністр не виключає можливих змін в уряді після голосування 15 липня. Коаліційний уряд з ліворадикальної партії СИРІЗА і правопопулістських «Незалежних греків» представив на голосування в парламенті законопроект, що передбачає подальші бюджетні скорочення, підвищення пенсійного віку, збільшення податків і проведення приватизації.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!