Переговірники щодо Греції близькі до компромісу

Лідери Греції, Німеччини, Франції та Євросоюзу дійшли «компромісу» щодо подальших позик для Афін рано вранці в понеділок 13 липня, пише інформагенція AFP. Перемовини між Алексісом Ципрасом, Анґелою Меркель, Франсуа Олландом та Дональдом Туском затягнулися до пізньої ночі. Помічник Туска Пребен Ааманн написав на Twitter, що президент Європейської ради збирає вранці знову усіх лідерів ЄС задля обговорення «компромісної пропозиції».

Після ночі переговорів саміт країн Єврозони вийшов на «компромісну» пропозицію, яку має розглянути сьогодні. Представники Греції скаржаться на «пістолет біля скроні».

«Було досягнуто чотиристоронньої домовленості, яку представлять на розгляд 19 (країнам Єврозони — Ред.)»,— заявило джерело у Брюсселі, на яке посилається інформагенція «Інтерфакс».

Розбіжності щодо умов МВФ

Водночас, представник делегації Греції заявив журналістам, що низка проблем лишається. Афіни, як зазначає AFP, не погоджуються з роллю Міжнародного валютного фонду, а також опираються створенню трантового фонду для приватизації держмайна Греції, чого вимагає Німеччина. Грецький уряд вважає кредити МВФ надто дорогими, а умови для їх надання надто жорсткими. Щодо інших пунктів вже досягнуто згоди, зазначив один з членів грецької делегації, додавши, що «з пістолетом біля скроні, погодився би кожен».

Раніше країни Єврозони вимагали у Греції обовʼязкової участі в програмі допомоги МВФ і приватизації держактивів на суму в 50 мільярдів євро. Як повідомлялося, напередодні Єврогрупа не змогла дійти згоди щодо Греції.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!