ЗМІ: Греція може потребувати до 86 мільярдів євро допомоги

Греції може знадобитись близько 82-86 мільярдів євро фінансової допомоги, йдеться в документі Єврогрупи. Вже до середини серпня потреби країни становитимуть близько 12 мільярдів євро.

Фінансові потреби Греції можуть бути більшими, ніж вважалось раніше. Сума необхідних Греції кредитів у найближчі три роки коливається в межах 82-86 мільярдів євро, йдеться в документі Єврогрупи, наданому для обговорення на саміті Єврозони, повідомляє Reuters. У попередній версії документа мова йшла про 74 мільярди євро.

Зазначається, зокрема, що короткострокові фінансові потреби країни до 20 липня оцінюються приблизно у сім мільярдів євро, тоді як до середини серпня можуть бути необхідними ще п’ять мільярдів євро. Окрім того, десять мільярдів євро для стабілізації грецького банківського сектора можуть надійти у розпорядження Греції через Європейський стабілізаційний механізм. У цілому ж для рекапіталізації грецьких банків необхідно до 25 мільярдів євро, інформує Reuters з посиланням на документ.

Міністри фінансів країн Єврозони, які передали дані на саміт, сподіваються, що суму можна зменшити та направили відповідне звернення до міжнародних кредиторів з Єврокомісії, Європейського центрального банку та Міжнародного валютного фонду, зазначає агенція AFP. Вони мають «вивчити можливості щодо зменшення обсягу фінансування через альтернативний шлях оподаткування чи вищі доходи від приватизації». Водночас Єврогрупа «взяла до уваги термінові фінансові потреби Греції», йдеться в документі.

Як відомо, 20 липня Афіни повинні повернути Європейському центральному банку 3,5 мільярда євро, а 20 серпня — ще 3,2 мільярда євро, наголошує AFP.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!