Саміт Єврозони перервався через переговори з Ципрасом у вузькому колі

Зустріч лідерів країн Єврозони перервана через необхідність проведення переговорів у вузькому колі. Меркель, Олланд та Туск залишились з Ципрасом та міністром фінансів Греції віч-на-віч.

Саміт лідерів держав та урядів країн-членів Єврозони для врятування Греції від банкрутства перервався ввечері в неділю, 12 липня. Це сталось через те, що канцлерка Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд та президент Європейської ради Дональд Туск вирішили провести переговори у вузькому колі з прем’єр-міністром Греції Алексісом Ципрасом та міністром фінансів Евклідом Цалакотосом. Про це 12 липня повідомив у своєму мікроблозі в Twitter речник Туска в Брюсселі, зазначає агенція dpa.

Нагадаємо, о 16 годині 12 липня розпочався саміт лідерів Єврозони. За словами Анґели Меркель, переговори мали бути складними, оскільки «компромісу будь-якою ціною» з Грецією Німеччина не допускає. Водночас Олланд перед самітом заявив, що Франція зробить все для того, аби впродовж вечора знайти компроміс та залишити Грецію в зоні євро.

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер також очікував, що на саміті буде досягнуто компромісу щодо Греції. «Ми працюватимемо сьогодні над рішенням до останньої мілісекунди,— заявив він перед самітом.— І, як я сподіваюсь, ми знайдемо рішення».

Нагадаємо, 12 липня завершилось дводенне засідання Єврогрупи, на якому міністри фінансів країн Єврозони радились щодо грецьких реформ та заходів економії.

12 липня, окрім саміту лідерів країн Єврогрупи, також мав відбутись саміт лідерів всього Євросоюзу. Однак вранці 12 липня президент Європейської ради Туск скасував саміт 28 країн-членів ЄС щодо Греції.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!