Ципрас: Греція готова до компромісу

Перед початком саміту Єврозони у Брюсселі грецький премʼєр-міністр Алексіс Ципрас заявив про те, що готовий до «чесного компромісу». «Ми винні це народам Європи, які хочуть мати її обʼєднаною, а не розʼєднаною», -наголосив Ципрас у неділю, 12 липня. За його словами, до вечора цього дня компроміс буде знайдений, «якщо цього захочуть усі сторони».

Грецький премʼєр-міністр Алексіс Ципрас заявив перед самітом Єврозони, що готовий до «чесного компромісу». Між тим у Брюсселі тривають переговори міністрів фінансів країн Єврогрупи щодо Греції.

Як відомо, 12 липня о 16-й годині має розпочатися саміт глав країн та урядів держав-членів Єврозони. Як повідомив президент Європейської ради Дональд Туск, зустріч «триватиме доти, доки не буде висновку щодо Греції». Водночас Туск скасував особливий саміт голів країн членів ЄС, який був попередньо запланований на вечір 12 липня. Як повідомляє агенція dpa з посиланням на джерела в дипломатичних колах, канцлерка Німеччини Анґела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд вдень 12 липня вирішили провести двосторонню зустріч перед самітом.

Дискусія міністрів фінансів триває

Між тим у Брюсселі продовжується перерване напередодні ввечері засідання Єврогрупи. 12 липня у столиці Бельгії міністри фінансів країн, що входять у Європейський валютний союз, обговорюють нові пропозиції Греції по реформам.

«Дискусії дуже складні, ми сподіваємося сьогодні досягти більше прогресу»,— заявив віце-голова Єврокомісії Валдіс Домбровскіс перед початком зустрічі. Разом з тим, за його оцінкою, Єврокомісія навряд чи отримає 12 липня мандат на початок переговорів з Афінами про деталі третього пакету допомоги Греції.

За даними міністра фінансів Фінляндії Александера Стубба, наразі Єврогрупа радиться щодо 10-15 жорстких умов, які Греція має виконати у відповідь на надання нової програми фінансової допомоги для країни. «Ми ведемо перемовини про закони, які Греція має терміново прийняти. Ці закони створять довіру»,— наголосив міністр у коментарі агентству Reuters.

Тим часом міністр фінансів Словаччини Петер Казимір виключив імовірність завершення переговорів Єврогрупи 12 липня. «Сьогодні буде неможливо досягти домовленості»,— заявив він перед початком зустрічі в Брюсселі.

Водночас фінансові потреби Греції до кінця серпня може становити близько 19 мільярдів євро, йдеться в документі Єврогрупи, яку мав змогу побачити кореспондент агентства Reuters.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!