ЗМІ: Грецьким банкам потрібно ще 14 мільярдів євро

Навіть якщо Афіни погодять з кредиторами виділення нового пакета фінансової допомоги, грецьким банкам додатково знадобиться капітал у розмірі від 10 до 14 мільярдів євро для забезпечення ліквідності. Про це у пʼятницю, 10 липня, в інтервʼю агенції Reuters заявив один з впливових грецьких банкірів, який бажав залишитись неназваним.

Навіть у разі угоди Афін з кредиторами для врятування грецьких банків додатково знадобиться капітал обсягом від 10 до 14 мільярдів євро, повідомив грецький банкір агенції Reuters.

Раніше міністерство фінансів Греції ухвалило рішення продовжити банківські канікули до понеділка, 13 липня. У силі також залишається добовий ліміт зняття готівки у банкоматах не більше 60 євро на день. 28 червня Європейський центробанк ухвалив рішення більше не розширювати грецьким фінустановам рамки екстреного кредиту ELA — при цьому нинішня кредитна лінія на 90 мільярдів євро вже практично вичерпалася.

Як повідомляє агенція, ймовірно, найбільшим банкам країни — Національному банку Греції, а також банкам Piraeus, Eurobank та Alpha — знадобиться рекапіталізація. Для цього Афіни намагатимуться отримати кошти від приватних інвесторів, а в гіршому випадку — скористатись створеним інструментом Європейського стабілізаційного фонду (ESM) для прямої рекапіталізації (DRI). Поки невідомо, на яких умовах ESM може надати Афінам капітал. Очікується, що грецька влада повинна суттєво реструктуризувати фінансовий сектор країни.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!