Дослідження: Греція істотно втратила вагу для німецької економіки

Відколи розпочалася фінансова криза, Греція помітно втратила значення для німецьких підприємств. Такого висновку дійшли експерти німецького банку DZ Bank, звіт яких оприлюднили у п’ятницю, 10 липня, у Франкфурті-на-Майні. Згідно з даними аналітиків фінансової установи, з 2009 по 2012 роки експорт з Німеччини до Греції впав на більш ніж 60 відсотків до 4,7 мільярда євро. Відтоді не відбулось значного зростання обсягів експорту з ФРН до Греції, пише AFP. Таким чином Греція скотилася у переліку найважливіших торгівельних партнерів Німеччини з 27 місця у 2008 році на 38 місце у 2014 році.

За даними експертів DZ Bank, з початку грецької кризи у 2008 році суттєво знизились обсяги експорту ФРН до Греції та імпорт грецьких товарів до Німеччини.

Крім того, частка експортованих протягом перших чотирьох місяців поточного року до Греції з ФРН товарів складає лише 0,4 відсотка від загальних обсягів німецького експорту. Найбільшого падіння зазнали показники вивозу у таких галузях, як машинобудування, автомобілі та деталі до них. Водночас греки почали більше імпортувати з ФРН продуктів харчування, медикаментів та сільськогосподарської продукції, йдеться у звіті.

Вихід Греції з Єврозони Німеччині не зашкодить

Автори звіту зазначають, що з початку фінансової кризи Німеччина стала також менше імпортувати з Греції. Якщо у 2008 греки посідали 42-е місце у списку найважливіших країн-імпортерів, то торік вони опустилися на 47 місце. Протягом чотирьох місяців поточного року на імпорт товарів з Греції припадало лише 0,2 відсотка від загального обсягу імпорту до Німеччини. Тож можливий вихід Греції з Єврозони, тобто так званий Grexit, не створить відчутних наслідків для німецьких підприємств, висновують аналітики DZ Bank.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!