Міністра оборони Франції обурює «ядерне позерство» Москви

Міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан звинуватив Росію у відродженні «загрози силою», а її дії в Україні назвав одним із трьох небезпечних викликів сучасності.

Про це він заявив під час свого виступу у Вашингтоні, стенограму якого міністерство оборони Франції надало Укрінформу.

«Третім викликом є відродження «загрози силою», що супроводжується зростанням військових витрат у поєднанні з нав’язуванням політичного панування та попранням міжнародного права, в Азії і на нашому порозі, в Європі. Європейська країна, Україна, втратила частину своєї території, її кордони в межах континенту були порушені в результаті незаконного приєднання Росією Криму»,— сказав він.

За словами міністра, конфлікт в Україні, спричинений Росією, відродив «привид міждержавних конфліктів в Європі». «Росія з легкістю використовує ядерне позерство, чого не спостерігалося з часів холодної війни»,— наголосив Ле Дріан.

Крім того, за його словами, РФ відкрито ставить під сумнів незалежність союзників Франції та США на Балтиці. «Щоб позбавитися спокуси, потрібно звести до мінімуму ці хвастощі та фанфаронство»,— вважає французький міністр, нагадавши, що усе це ускладнює відновлення співробітництва з РФ, якого прагнули Франція та ЄС.

Нагадаємо, що міністр оборони Франції здійснив з 3 по 6 липня офіційний візит до США, під час якого провів ряд зустрічей з американським колегою Ештоном Картером, радником з національної безпеки Сполучених Штатів Сьюзан Райс та взяв участь у круглому столі у Фонді Маршалла, щоб обговорити майбутнє франко-американського співробітництва в галузі оборони і національної безпеки.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!