В Раді просять не змінювати статус ЧАЕС

Народний депутат Микола Томенко виступає проти вилучення Чорнобильської АЕС із переліку стратегічних об’єктів, що мають загальнодержавне значення і не підлягають приватизації.

Про це він заявив на зустрічі з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку. У зустрічі взяли участь директор департаменту ядерної безпеки Вінс Новак та представник Чорнобильського фонду «Укриття» та рахунку ядерної безпеки в Україні Олександр Славіс.

На переконання Томенка, влада перегляне свої наміри і не перетворюватиме ЧАЕС на публічне акціонерне товариство, «що, дійсно, означає підготовку до її подальшої приватизації».

Учасники зустрічі наголосили, що зміна статусу ЧАЕС створить перешкоди у виробничій діяльності підприємства, що матиме негативний вплив на стан виконання робіт на атомній станції, «особливо за проектами міжнародної технічної допомоги, вимагатиме переоформлення відповідних дозволів, ліцензій, інших юридичних і фінансових документів. До того ж, реалізація подібних заходів потребуватиме виділення додаткового фінансування».

«Отож, ми зробимо все, щоб переконати уряд, що Чорнобильська АЕС повинна залишатись державним підприємством і не потрапляти ні під які експерименти»,— наголосив Томенко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!