Меркель: Двері для переговорів з Грецією відчинені

Від грецького прем’єра очікуються негайні та «детальні» пропозиції щодо вирішення боргової кризи Греції. Про це заявила у понеділок, 6 липня, федеральна канцлерка Німеччини Анґела Меркель у Парижі після зустрічі з президентом Франції Франсуа Олландом, передає агенція AFP.

Берлін та Париж нагадують, що в Афін лишається дедалі менше часу для надання пропозицій щодо вирішення боргової кризи в країні. Анґела Меркель очікує від грецького прем’єра Ципраса негайних та «детальних» пропозицій.

«Ми кажемо дуже чітко, що двері для переговорів відкриті»,— сказала Меркель, визнавши, що Ципрасу лишається висловитись під час запланованого на вівторок саміту глав держав та урядів країн Єврозони про те, «як бути далі». Крім того, Меркель наголосила, що «час підганяє».

За словами канцлерки, Афінам слід ще протягом цього тижня надати конкретний план економічного розвитку країни. «Для нас важливо, аби такі пропозиції надійшли ще цього тижня»,— зазначила вона. Меркель завважила, що поки що передумов для перемовин щодо допомоги Греції у межах Європейського стабілізаційного фонду ESM немає, цитує слова Меркель агенція dpa.

Париж очікує конструктиву, а МВФ готовий допомогти

Глава французької держави Франсуа Олланд зазначив, що очікує від уряду в Афінах конструктивних пропозицій для вирішення боргової кризи. Олланд наголосив, що Греції потрібні довготермінові рішення. «Часу вже небагато»,— застеріг він, вказавши на нагальну потребу провести переговори.

Між тим у Міжнародному валютному фонді (МВФ) заявили, що воліють допомагати Греції попри результати нещодавнього референдуму. «Ми дуже уважно спостерігаємо за ситуацією і готові допомогти підтримати Грецію, якщо вони цього бажатимуть»,— заявила у понеділок директор-розпорядниця Фонду Крістін Лагард, інформує агенція dpa. Очільниця МВФ не стала коментувати результатів референдуму, зазначивши лише, що Фонд «візьме їх до уваги».

Як відомо, Греція стала першою з індустріально розвинених країн, яка не змогла своєчасно погасити свій борг перед МВФ.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!