Україна готує позов до Міжнародного суду ООН проти Росії за анексію Криму, - Порошенко

Україна має намір звернутися до Міжнародного суду ООН з позовом проти Російської Федерації з питання окупованого Криму, повідомив кандидат в президенти України, народний депутат, Петро Порошенко, пише Інтерфакс-Україна.

"Ми вже працюємо над тим, щоб організувати відповідне звернення в Міжнародний суд Організації об'єднаних націй, щоб показати всьому світу чітку правову оцінку грубого порушення всіх справ", - сказав Порошенко.

Він нагадав, що Україна готує позови до Європейського суду з прав людини, Міжнародний морський суд, Міжнародний арбітраж в Стокгольмі.

"Ми підготували потужну команду, яка буде чітко координувати (свої дії - ред) з найкращими компаніями, які будуть за допомогою представників ЄС і США проводити судову лінію проти Російської Федерації", - сказав Порошенко.

Він підкреслив, що для повернення Криму будуть використані "юридична, економічна, соціальна складові". При цьому Порошенко зауважив, що "Крим не буде повернений Україні військовою силою".

Раніше в.о. голови МЗС України Андрій Дещиця уже повідомляв, що Україна готує позов у Міжнародний суд ООН проти РФ, щоб повернути Крим. За його словами, йдеться про Міжнародний суд ООН у Гаазі.

"Ми збираємо документи, це може забрати якийсь час. Є можливість подання позовів з міжнародного морського законодавства. Зараз справи готуються", - заявив Дещиця.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!