Блаттер знову звинуватив екс-президентів Німеччини та Франції у тиску на членів виконкому ФІФА

Президент ФІФА Йозеф Блаттер стверджує, що екс-президент Німеччини Крістіан Вульфф «рекомендував» голосувати за Катар в якості господаря Чемпіонату світу з футболу 2022 року.

Президент ФІФА Зепп Блаттер звинуватив колишніх президентів Франції та Німеччини в тиску при виборі господаря Чемпіонату світу з футболу 2022 року, проведення якого було надано Катару. Про це він заявив в інтервʼю німецькому виданню Welt am Sonntag, яке вийшло друком у неділю, 5 липня. «Панове Саркозі та Вульфф намагалися вплинути на представників своїх країн, які брали участь в голосуванні. Відтак ми маємо Чемпіонат світу в Катарі. Ті, хто ухвалював рішення, повинні взяти на себе і відповідальність»,— цитує слова Блаттера інформагенція dpa.

За словами Блаттера, він не може відповідати за те, на що не впливає, і коли більшість виконавчого комітету ФІФА хоче проведення чемпіонату світу в Катарі, то він змушений змиритися з таким рішенням.

Рекомендація «голосувати за Катар»?

Блаттер стверджує, що тодішній президент Німеччини Крістіан Вульфф рекомендував Німецькому футбольному союзу (DFB) голосувати за Катар «з економічних міркувань». Колишній очільник DFB Тео Цванціґер написав у своїй книзі, що Вульфф запитував про шанси Катара, але заперечив, що екс-президент мав якийсь вплив на рішення. Відкидав ці звинувачення і сам Вульфф. Франція також вже спростовувала закиди Блаттера.

Попри затримання кількох функціонерів ФІФА за підозрою у корупції, а також відповідні розслідування в США та Швейцарії, Блаттер стверджував, що він особисто не побоюється можливого висунення обвинувачень. Утім, він не поїхав на Чемпіонат світу серед жінок, який відбувається в Канаді, стверджуючи, що потрібен у штаб-квартирі ФІФА в Цюриху. А от в Санкт-Петербург на жеребкування групового раунду Чемпіонату світу 2018 року, яке відбудеться 25 липня, Блаттер поїде, що він підтвердив в інтервʼю Welt am Sonntag.

Нагадаємо, наприкінці травня Блаттера переобрали президентом ФІФА, однак вже за кілька днів після цього він заявив про свою віставку. 20 липня виконком ФІФА повинен призначити дату позачергового Конгресу, на якому мають обрати наступника Блаттера.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!