Бжезинський назвав єдину річ, що стабілізує Путіна

Екс-радник президента США, політолог Збігнєв Бжезинський розповів, у чому вбачає подібність та відмінності Путіна і Гітлера.

Про це він, зокрема, сказав в інтервʼю для видання Spiegel Online International.

«Я думаю, що є деякі спільні риси, але також є певні відмінності. Гітлер ніколи не був особливо зацікавлений в тому, щоб особисто мати багато грошей. Путін же має побічний інтерес у тому, щоб збагатитися, і це є дещо іншою перспективою в його житті, який, імовірно, і стабілізує його (Путіна. — Ред.) та охолоджує його пристрасті»,— зауважив Бжезинський.

Водночас, «особливо небезпечною» рисою Путіна на відміну від Гітлера Бжезинський вважає те, що російський президент «є гравцем».

Бжезинський також відповів на запитання щодо ситуації в Україні. Обговорюючи тему міжнародного впливу, він не став заперечувати правильність того, що Обама віддав ініціативу Меркель у цьому питанні.

«Я думаю, що канцлер Меркель робить дуже хорошу роботу. Обама також має деякі інші проблеми, зокрема, Близький Схід»,— зазначив професор.

Водночас Бжезинський не погодився з позицією Німеччини, яка виступає проти надання Україні оборонної зброї.

«Ми повинні підняти вартість для росіян, які використовують силу. Думаю, є сенс у тому, щоб надати українцям оборонні озброєння, зокрема, міномети й протитанкові ракети для захисту ключових міст. Якщо ви хочете захопити велику країну, ви маєте зайняти великі міста. І взяття великих міст стане дуже витратним, якщо люди будуть готові захищати їх»,— підкреслив знавець.

Формулюючи вихід із ситуації, Бжезинський повторив свою тезу про те, що Україна має втілювати своє майбутнє через «більш тісні звʼязки з Європою», натомість не повинна вступати в НАТО, що повинно стати гарантією для Росії.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!