Глава Мін"юсту просто на вулиці спілкувався з громадянами та відповідав на їхні запитання

Міністр юстиції Павло Петренко виступив на Всеукраїнському правовому фестивалі “Ukrainian legal fest”. Глава Мін’юсту в рамках відкритого діалогу поспілкувався з представниками юридичної спільноти, громадськими активістами, звичайними громадянами, відповівши на їхні запитання.

Міністр юстиції поінформував гостей фестивалю про кадрову реформу, яка зараз проходить у відомстві і є основою для успішного проведення подальших реформ.

“Найближчим часом ми проведемо повне оновлення органів юстиції в регіонах. Зараз ми вже маємо нових керівників обласних управлінь юстиції. Це молоді люди, середній вік яких 35 років. Завдяки тим конкурсам, які ми проводимо, ми отримаємо якісно нових юристів для роботи на державній службі”, — зазначив глава Мін’юсту.

За словами заступника міністра Гії Гецадзе, в українських органах юстиції вперше реалізуються справжні реформи системи, які забезпечать відсутність черг та хабарництва та децентралізацію сервісів.

“Звичайні громадяни можуть відчути результати конкретних змін вже сьогодні. Ми запустили систему електронних сервісів. Всі довідки, за отримання яких раніше треба було давати хабарі, зараз можна роздрукувати у себе вдома. Сподіваємося, що вже найближчим часом парламент ухвалить розроблене Мін’юстом законодавство, за яким кожен з 7000 нотаріусів стане справжнім домом юстиції у вас під будинком”, — зазначив Гія Гецадзе.

Більшість питань, які громадяни ставили міністрові юстиції, стосувалися роботи системи вторинної правової допомоги. 100 центрів такої допомоги відкрилися в Україну на початку тижня. Павло Петренко зазначив, що за ці дні більше 800 українців вже звернулися за допомогою в такі центри.

“Це соціальна ініціатива уряду спільно з нашими адвокатами. Вона передбачає, що громадяни, які не мають коштів, зможуть вперше за 20 років скористатися конституційним правом на захист”, — зазначив міністр юстиції.

Ще одна тема, яка цікавила громадян — робота державних виконавців. Павло Петренко повідомив про реформи, які вже почалися в системі примусового виконання рішень. Зокрема міністр поінформував про роботу Системи електронних торгів арештованим майном (сетам) і запуску пілотних проектів з оплати праці виконавця в залежності від обсягу виконаних ним справ. Крім того, він розповів і про систему автоматизованого контролю за роботою виконавців.

“За три місяці розмір виконавчого збору збільшився втричі. Виконавці за 3 місяці виконали свій річний план”, — зазначив Павло Петренко.

Він також додав, що якщо Верховна Рада прийме відповідні законодавчі ініціативи уряду, то вже до кінця року пілотована система буде поширена на всю Україну. Крім того, стане можливим запуск інституту приватних виконавців.

Павло Петренко і Гія Гецадзе запросили молодих юристів, які цікавилися кар’єрою в органах юстиції, приходити на стажування до Мін’юсту, а також брати активну участь у конкурсах на зайняття вакантних посад.

Відповідаючи на претензії громадян щодо повільного впровадження реформ, Павло Петренко зазначив, що зараз уряд прискорив цей процес настільки, наскільки це було можливо.

“У Мін’юсті в середньому документи проходять через всі інстанції не більше 5 днів. До 2014 року рух будь-якого проекту акта в уряді становило в середньому 186 днів. Зараз ці терміни звели до 10 днів”, — повідомив глава Мін’юсту.

У той же час, він дорікнув парламентарям, які через політичну боротьбу та популізм далеко не завжди підтримують закони, що здатні покращити життя мільйонів українців.

“Практика, коли парламент підтримує тільки 30% урядових ініціатив, неприпустима. Для прикладу в Словенії, коли вони проводили реформи, 98% законопроектів підтримувалися парламентом. Через популізм не були проголосовані закони з децентралізації, які стосуються сервісів Мін’юсту і зачіпають інтереси 21 млн українців”, — резюмував Павло Петренко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!