Саакашвілі хоче, щоб Квіташвілі пішов

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі переконаний, що для реформування корумпованої системи охорони здоровʼя в Україні потрібна не лише підтримка законодавчих ініціатив у парламенті, а й більш активна й агресивна позиція глави МОЗ. Олександр Квіташвілі таких якостей не має, не зміг своєчасно зорієнтуватися в системі і повинен залишити посаду міністра.

Про це Саакашвілі заявив у середу на донорській конференції Focus on Odesa region, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Олександр Квіташвілі працював у Грузії в системі, яка була централізованою, де була чітка координація і чітка політична воля. З самого початку я був упевнений, що йому буде важко зорієнтуватися в українській системі. Він розробив дуже важливі законопроекти, але вони так і залишилися в комітетах Ради, і я не бачу можливості прийняття їх найближчим часом»,— зазначив Саакашвілі, констатувавши відсутність швидких змін на краще у системі охорони здоровʼя в Україні й на Одещині зокрема.

Голова ОДА зауважив, що в лікарнях Одеси та області не організовано протидію хабарництву. «Я можу розповісти вам про ситуацію з охороною здоровʼя в Одесі. Стара система розпадається, а новою люди не задоволені. У лікарнях процвітає хабарництво та інші побори»,— зазначив він.

Саакашвілі зауважив, що під час зустрічі минулого тижня казав про це Квіташвілі: «Я до нього дуже добре ставлюся. І саме про це я йому говорив особисто. Настав час сказати чесно: система протидіє перетворенням. Мало бути порядною людиною, потрібно діяти агресивно».

На думку Саакашвілі, «потрібно якнайшвидше зламати стару систему охорони здоровʼя і ввести нову. Новий міністр продовжить напрацювання, але агресивно».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!