Дефолт Греції — питання практично вирішене, Україна може стати наступною — В.Медведчук

Греція не виплатила вчасно 1,5 млрд євро в рамках виплат за кредитом МВФ. Це означає технічний дефолт. Україну, за заявою міністра фінансів, хоч і теоретично, від технічного дефолту відокремлюють всього кілька тижнів. Таку думку сьогодні висловив у своєму блозі лідер “Українського вибору” Віктор Медведчук.

“Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас запропонував грекам на референдумі самим прийняти рішення: погоджуватися чи ні на умови міжнародних лихварів. „Ці пропозиції, які явно суперечать європейським правилам і порушують основні права на працю, рівність і гідність, показують, що мета деяких з партнерів та установ полягає не в тому, щоб досягти життєздатної угоди для всіх сторін, а, мабуть, приниженні всього народу Греції“, — заявив Ціпрас у телезверненні до нації. Таке рішення уряду демократично і закономірно: долю країни повинні вирішувати її громадяни”, — зазначив В.Медведчук.

Проте, за словами політика, в ЄС і США, які традиційно вважаються “еталоном демократії”, це не сприйняли. “Прагнення до компромісу було зруйновано одностороннім рішенням Греції про проведення референдуму”, — навів В.Медведчук слова голови Європейської комісії Жан-Клода Юнкера. А глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, нагадав політик, дозволила собі засумніватися в тому, що референдум в Греції матиме юридичну силу.

“Як бачимо, Фонд не має наміру визнавати результати референдуму, чітко розуміючи, що волевиявлення народу Греції буде не на його користь.

Отже, дефолт Греції — питання практично вирішене. Але от чи не повторить її долю Україна? Відповідь на це питання я дав більше року тому, коли євроінтегратори-реформатори проголосили, що для подолання кризи і проведення системних реформ необхідно підписати Угоду з ЄС і відновити співпрацю з МВФ. Угода підписана (як політична, так і економічна частина), Україна справно бере кредити у міжнародних лихварів, а реформ немає і в помині, криза охопила всі області і сфери, економічна і соціально-політична ситуація в Україні погіршується з кожним днем”, — наголосив В.Медведчук.

На думку політика, це більш ніж закономірно: величезні борги завжди означають залежність від кредиторів і безправне становище позичальників. Але найстрашніше, підкреслив В.Медведчук, що весь вантаж проблем лягає на плечі пересічних громадян.

Сьогодні ми стали свідками того, як міністр фінансів Наталія Яресько, яка ще півроку тому клятвено запевняла Україну і весь світ, що нашій країні банкрутство не загрожує, своїми заявами, по суті, готує народ до дефолту. І при цьому обіцяє, що на пересічних громадянах дефолт не позначиться.

Проте українці її словам вже не вірять. Перед очима — сумний досвід Греції, яка, як і Україна, в обмін на фінансову допомогу впродовж тривалого часу виконувала всі рекомендації міжнародних кредиторів: скорочувала держслужбовців, урізала зарплати і пенсії, підвищувала ціни і тарифи, вводила безпрецедентно жорсткий режим економії.

Чим це обернулося для греків, українці вже побачили. Тому прекрасно розуміють: саме “завдяки” МВФ та іншим кредиторам, а також “уряду камікадзе” і запрошеним іноземним міністрам, покликаним розпоряджатися українськими фінансами, наша країна рано чи пізно може повторити долю Греції", — резюмував В.Медведчук.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!