Берлін готовий до продовження переговорів з Афінами після референдуму

У Берліні готові продовжити переговори з Афінами після проведення у Греції референдуму 5 липня. Якщо грецький уряд попросить після референдуму про продовження перемовин, Німеччина буде відкритою до цього, заявила канцлерка Анґела Меркель після зустрічі щодо Греції із главами фракцій та партій, представлених у Бундестазі, в понеділок, 29 червня. Про це повідомив у Twitter речник німецького уряду Штеффен Зайберт.

Якщо грецький уряд попросить про продовження переговорів із європейськими партнерами після референдуму, Берлін відкритий до цього, заявила Анґела Меркель. Референдум — легітимне право греків, підкреслила канцлерка ФРН.

Проводити референдум — легітимне право греків, і його результат буде визнаний, зазначила канцлерка ФРН. Незадовго до того Меркель заявляла, що грецькому урядові забракло волі для досягнення компромісу з кредиторами.

У Німеччині відчують наслідки грецької кризи далеко не одразу

Віце-канцлер та міністр економіки Німеччини Зіґмар Ґабріель заявив, що суть грецького референдуму — сказати «так» чи «ні» щодо того, чи залишиться Греція в Єврозоні. Грецький уряд, на думку політика, хоче «допомоги без взаємного виконання зобовʼязань» і не має бажання проводити реформи, наводить його слова інформагенція AFP.

Міністр фінансів ФРН Вольфґанґ Шойбле заявив депутатам Бундестагу, що Німеччина та інші держави Єврозони не повинні остерігатися важких фінансово-політичних наслідків через грецьку кризу. Навіть якщо Греція не зможе вчасно сплачувати борги за міжнародними кредитами, це матиме наслідки для німецького держбюджету тільки через багато років, зазначив він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!