Віце-канцлер ФРН: Через Грецію ЄС постав перед найбільшим викликом від початку об"єднання

Європейський Союз постав перед «найбільшим викликом» від початку процесу обʼєднання у 1960-х роках, констатував віце-канцлер ФРН Зіґмар Ґабріель в ефірі німецького телеканалу ZDF у неділю, 28 червня. Таку заяву політик зробив у контексті загострення боргової суперечки з Грецією та загрози виходу цієї країни з Єврозони.

Міжнародні кредитори зробили грецькому урядові «такі пропозиції, як ніколи досі», заявив віце-канцлер ФРН. Ципрас помиляється, якщо чекає ще кращої пропозиції, вважає Зіґмар Ґабріель.

Із боку міжнародних кредиторів Греції «було зроблено такі пропозиції, як ніколи досі», заявив віце-канцлер ФРН. Позикодавці (Міжнародний валютний фонд, Європейський центробанк та Єврокомісія) погодилися надати Греції третю програму фінансової допомоги, понад 35 мільярдів євро для стимулювання зростання економіки та висловили готовність до рефінансування боргів, нагадав віце-канцлер. Ципрас помиляється, якщо чекає ще кращої пропозиції, сказав Ґабріель.

Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр в ефірі телеканалу ARD розкритикував рішення грецького уряду про референдум щодо пропозицій міжнародних кредиторів, назвавши його «справді дуже дивним», яке змусило його «певною мірою розгубитися».

Меркель радиться з Обамою і скликає кризову зустріч

Німецька канцлерка Анґела Меркель 28 червня провела телефонні переговори з президентом США Бараком Обамою щодо ситуації довкола Греції, передає інформагенція AFP. Сторони вважають «вирішально важливим» повернути Афіни на шлях реформ і втримати країну в Єврозоні, повідомили в Білому домі.

29 червня Меркель проведе кризову зустріч щодо Греції з очільниками партій та фракцій, представлених у Бундестазі, повідомив речник канцлерки Німеччини.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!