Поліція водометами і сльозогінним газом розігнала гей-парад у Стамбулі

Як стверджують організатори заходу, губернатор Стамбула без попередження заборонив акцію, пояснивши це її проведенням у священний для мусульман місяць Рамадан.

Турецька поліція розігнала парад гомосексуалів у Стамбулі в неділю, 28 червня. За допомогою водометів і сльогозінного газу поліцейські завадили учасникам мирної акції пройти до площі Таксім, повідомляє інформагенція dpa з посиланням на свідків. Точна кількість учасників «прайду» невідома. Інформагенції пишуть про тисячі людей, розігнаних поліцією.

Організатори акції поширили на Facebook інформацію, що проведення акції без попередження заборонив губернатор Стамбула. За цими даними, причиною заборони він назвав проведення заходу у священний для мусульман місяць Рамадан. Організатори гей-параду вимагають від губернатора не порушувати конституцію, припинити розгін акції і дати публічне пояснення таких дій.

Водночас інформагенція AFP із посиланням на власного кореспондента повідомляє, що поліцейські почали розгін після того, як учасники акції за допомогою гучномовців звинуватили турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана та його уряд у «фашизмі». У минулі роки гей-паради у Стамбулі відбувалися без насильницьких інцидентів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!