Єреван: Поліція попередила демонстрантів про застосування сили

Поліція вимагає від демонстрантів звільнити проспект Баграмяна в центрі Єревана і перейти на площу Свободи. Заступник начальника поліції міста Валерій Осипян закликав протестувальників покинути проспект. «Інакше поліція буде змушена застосувати фізичну силу»,— цитує його слова в неділю, 28 червня, інформагенція «Інтефакс». Окрім того, Осипян закликав журналістів «покинути територію і не заважати діям поліції».

Проспект Баграмяна в центрі Єревана очистять від демонстрантів «суворішими методами», ніж під час спроби розгону кілька днів тому, заявив керівник єреванської поліції.

Розганятимуть «більш суворими методами»

Проспект Баграмяна буде розблоковано «всіма законними засобами», заявив журналістам начальник поліції Вірменії Володимир Гаспарян. На запитання, чи буде поліція діяти так само, як під час попередньої спроби розгону протестів, він відповів: «Більш суворими методами». Представники вірменської поліції закликали забрати з проспекту Баграмяна вагітних жінок і дітей.

Невдовзі після цих заяв поліцейські на проспекті почали стукати кийками в щити. Низка депутатів, громадських і політичних діячів, а також представників шоу-бізнесу утворили живий щит між поліцейськими та демонстрантами, передає «Інтерфакс».

Ініціатори мітингу закликали людей звільнити проспект

Координатори громадського руху «Ні грабуванню», який ініціював протести, закликали учасників акції звільнити проспект Баграмяна і продовжити акцію на сусідній площі Свободи. «Чи досягнемо ми бажаного зіткненнями з поліцією? Ми не готові до щоденних зіткнень, так ми не досягнемо вирішення своїх вимог»,— заявив координатор громадського руху Вагінак Шушанян.

Після цього нечисленна частина демонстрантів пішла з проспекту. Однак станом на вечір неділі на ньому залишаються кілька тисяч людей, які вимагають скасувати рішення про підвищення тарифів на електроенергію, повідомляє «Інтерфакс».

Напередодні президент Вірменії Серж Саргсян запевнив, що громадяни не повинні будуть платити за підвищеними тарифами на електроенергію доти, доки не буде зʼясовано, наскільки це рішення обґрунтоване. Він заявив, що до закінчення аудиту уряд країни візьме тягар оплати на себе.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!