Угорщина відмовляється дотримуватися правил ЄС щодо біженців

Угорщина відмовляється приймати назад біженців, які вже переїхали до інших країн ЄС, повідомляє інформагенція Reuters у вівторок, 23 червня. Країна призупиняє виконання відповідної норми ЄС, згідно з якою заяви таких мігрантів з проханням про надання притулку розглядаються в тій країні ЄС, куди вони спершу прибули. «Човен повний»,— цитує речника уряду Угорщини Золтана Ковача AFP. «Ми всі хочемо мати європейське рішення, але ми маємо захищати угорські інтереси та наше населення»,— наголосив він.

Біженці поблизу сербсько-угорського кордону (фото з архіву)Уряд Угорщини відмовляється виконувати правила ЄС щодо біженців і заявляє, що країна більше не може їх приймати. Сусідні країни реагують із занепокоєнням.

З початку року близько 60 тисяч біженців нелегально прибули до Угорщини, більшість із яких — через Сербію, як вказує офіційна угорська статистика. У 2014 році Угорщина прийняла більше біженців на душу населення, ніж будь-яка інша країна ЄС, окрім Швеції, зазначає AFP. Багато біженців переїжджають після Угорщини до інших країн — Австрії, Чехії та Німеччини. Згідно з нормами ЄС, ці держави мають право повернути шукачів притулку назад до Угорщини для опрацювання їхніх заяв.

Як зауважує Reuters, рішення Угорщини поставило такі сусідні країни, як Австрія, під додатковий тиск. Австрійське міністерство закордонних справ закликало знайти рішення цієї ситуації якомога швидше. Угорський премʼєр-міністр Віктор Орбан вже довго дотримується антиімміграційної політики. За його словами, ера мультикультуралізму минула і його країну слід захистити від наслідків такої політики за будь-яку ціну.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!