Польський реформатор радить дати українцям більше економічних свобод

Польський економіст Лешек Бальцерович вважає, що українська влада повинна, не відкладаючи розпочати комплексні реформи, першочерговим кроком яких має стати надання людям якомога більшої кількості економічних свобод.

Про це він розповів в інтервʼю ZN.UA.

«Якщо йдеться про напрям (реформ — ред.), то сумнівів у виборі немає — скорочення ролі політики, тобто держави, і надання людям, що співпрацюють у рамках ринку і громадянського суспільства, якомога більшої кількості економічних свобод»,— сказав Бальцерович.

На його думку, для цього треба скоротити роль політичної держави, але підвищити роль правового, тобто, зробити дійсно незалежними від політиків адміністрації, суди і прокуратуру. «Мені здається, що Україна потребує саме таких комплексних реформ, які могли б перетворити державу на всіх напрямках»,— сказав польський економіст.

При цьому Бальцерович вважає, що треба скласти програму, в якій має бути обовʼязковий елемент: показати людям, що в їх житті все менше відчуватиметься присутність держави.

Головне, щоб програма торкалася усіх галузей економіки і мала рівні принципи «гри для усіх». «Вільні ціни для усіх. Демонополізація усіх галузей. Відкриття зовнішнього світу для усіх. Правова держава для усіх. Інакше вам не пощастить»,— резюмував знавець.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!