На Путіна подали у російський Верховний суд

Адвокат росіянки Світлани Давидової стверджує, що президент РФ не має права засекречувати дані про втрати військових у мирний час, а тому направив позовну заяву до Верховного суду.

На прохання «Медузи» адвокат Іван Павлов написав про два аргументи проти цього указу, відправлених до Верховного суду.

«Указ цей — вразливий з правової точки зору. Тому ми оскаржуємо його у Верховному суді Росії. До колективного позову приєдналися журналісти та громадські діячі»,— говорить він.

Павлов стверджує: і Єльцин, і Путін вийшли за рамки своїх повноважень, засекречуючи втрати у воєнний і мирний час. Він також збирається довести, що не можна відносити до держтаємниці відомості про надзвичайні події.

Адвокат також зазначає, що і журналісти, що працюють у зоні конфлікту, можуть стати жертвами правової невизначеності указу. У законодавстві відсутнє визначення «спецоперації», та і проводяться вони в закритому режимі — «без оголошення війни». Зрозуміти, де держтаємниця, а де інформація вільного доступу, стає проблематично; і журналіст ризикує стати обʼєктом кримінального переслідування за ненавмисне розголошення держтаємниці.

Нагадаємо, 28 травня 2015 Володимир Путін підписав указ, який зараховує до державної таємниці відомості про втрати військових у мирний час в період проведення спеціальних операцій. За словами юриста, мета прозора — унеможливити будь-які спроби обʼєктивного висвітлення участі Росії в конфлікті в Україні, які можуть вступити в протиріччя з офіційною версією РФ.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!