На Банковій кажуть, що у відставці Тальявіні немає політичного підтексту

Кандидатура наступника посла ОБСЄ Хайді Тальявіні у тристоронній контактній групі наразі узгоджується сторонами переговорного процесу, й Україна не заперечуватиме проти спільної позиції партнерів.

Про це на брифінгу у середу заявив захисник глави Адміністрації Президента Валерій Чалий, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Є кандидатура, є прізвище цього кандидата, і ця кандидатура розглядається різними сторонами у переговорному форматі, я б навіть сказав, не тільки у нормандському, але й ширше. Я навіть скажу більше: не виключаю, що це питання розглядалося в тому числі лідерами G7. Я не думаю, що ми будемо заперечувати проти спільної позиції наших партнерів по такій кандидатурі»,— сказав Чалий.

Він відзначив, що Тальявіні відіграє дуже важливу роль у переговорному процесі й Україна дуже вдячна за її позицію, досвід, залучення до питання і розуміння ситуації.

Водночас Чалий зазначив, що у її відставці немає політичного підтексту, «там є дещо інші моменти».Заступник глави АП підкреслив, що у роботі і представництві ОБСЄ у тристоронній контактній групі не буде пауз.

Нагадаємо, спецпредставник ОБСЄ в Україні Хайді Тальявіні подала у відставку. Її призначив на цю посаду голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтер 8 червня 2014 року, а у січні 2015-го скромний глава ОБСЄ, міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич продовжив її мандат.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!