Прокуратура вимагатиме заставу для Мельничука

Генеральна прокуратура вимагатиме заставу як запобіжний захід для народного депутата Сергія Мельничука.

Про це журналістам розповів його адвокат Ігор Мельник, передає кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні не повідомлялось про підозру, сьогодні вручили клопотання про обрання запобіжного заходу. Саме вчора ЗМІ та представники ГПУ заявляли про те, що Сергій Петрович не зʼявляється на слідчі дії — це саме є підставою для обрання запобіжного заходу і свідчить про створення штучних підстав для обрання запобіжного заходу, це є порушення права на захист та вчинення тиску на правосуддя»,— сказав захисник.

Адвокат вважає такі дії ГПУ порушенням Європейської конвенції з прав людини.

Захист Мельничука продемонстрував журналістам довідку про його доходи за півроку, де зазначено, що Мельничук отримав 38 тисяч 676 гривень, з яких сплатив податок 5447 гривень.

«Ми знаємо позиції ГПУ — встановити заставу в кількасот тисяч гривень. Мельничук є командиром батальйону «Айдар» і ніякий не бізнесмен, і не має ніякого відношення до бізнес-структур в Україні або деінде»,— заявив Мельник.

У цьому звʼязку захист має намір подати клопотання про встановлення суми застави в межах доходів нардепа згідно з представленим документом.

Крім цього, захист Мельничука заявляє про те, що процесуально з нього досі не знята депутатська недоторканність.

«На 11.55 сьогодні депутат Мельничук документально в руки не отримав письмового документа з відповідною печаткою ВР та підписом (спікера.— Ред.) Володимира Гройсмана про те, що з нього особисто знято депутатську недоторканність. А тому ми вважаємо, що жодні слідчі дії жодним чином вестись проти нього не можуть, і це все є порушенням чинного законодавства»,— заявив адвокат.

Відтак Мельничук та його захист жодних документів сьогодні не підписували, оскільки вважають дії прокуратури незаконними. Вони взяли для ознайомлення клопотання (але також не підписувались за це), а сам Мельничук пообіцяв зʼявитися на засідання суду, якщо до цього дійде.

Захист також повідомив журналістам, що вчора нардеп не зʼявився до прокуратури тому, що один з його адвокатів Ігор Мельник був у іншому місті, про що ГПУ була повідомлена і сам виклик був перенесений на сьогодні. Тож усі закиди про те, що Мельничук уникає слідства та вчора не зʼявився на допит, захист вважає неправдивими.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!