Штати хочуть посилити українську економіку й демократію — Обама

Президент США Барак Обама пообіцяв Україні підтримку і запевнив, що країни G7 не сумніваються в тому, що санкції проти Росії будуть продовжені в липні з перспективою введення нових.

Про це американський керівник сказав на підсумковій прес-конференції після завершення в Баварії саміту «Великої Сімки», повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

«Ми будемо й надалі підтримувати Україну. Ми хочемо посилити її економіку і демократію»,— сказав президент Сполучених Штатів.

Обама наголосив, що «російські сили продовжують діяти в Україні». Тому «відбулася дискусія про додаткові кроки, які ми, імовірно, повинні зробити… Ми хочемо бути готові, навіть якщо сподіваємося, що ніяких додаткових дій не знадобиться»,— сказав Обама.

За його словами, санкції будуть продовжені до повного виконання Мінських угод. Відзначивши, що у разі необхідності можуть бути введені і «додаткові істотні санкції проти Росії», він не уточнив, якими саме вони можуть бути.

Чималу частину свого виступу Обама присвятив Росії та особисто її президенту. Обама вважає, що «Путін повинен прийняти рішення» щодо того, чи триватиме погіршення ситуації в економіці Росії і чи буде країна як і раніше йти назустріч власній ізоляції через одне лише бажання відновити Російську імперію. «Чи усвідомлює він (Путін), що велич Росії не залежить від цієї старої мрії, від порушення суверенітету і територіальної цілісності інших країн?»,— ставить питання президент США. Він упевнений: те, що Росія другий рік поспіль не бере участі в самітах групи, є показником її ізоляції.

Американський президент також поспівчував росіянам, зауваживши, що, «можливо, не всі (в Росії) розуміють, чому вони страждають», а також у звʼязку з тим, що народ РФ вимушений споживати інформацію російських державних ЗМІ.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!