Продати Roshen буде нелегко — Президент

Президент Петро Порошенко пояснив іноземній аудиторії значення українського слова «деолігархізація»: це боротьба з системою, а не з окремими людьми.

Своє бачення Глава держави виклав в інтервʼю іноземним ЗМІ, зокрема французькому виданню Le Monde, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Це (деолігархізація — ред.) не угода з олігархами, це боротьба. Не проти людей, а проти системи»,— сказав Порошенко.

За його словами, у такий спосіб українська влада хоче відновити державні активи, над якими держава втрачала контроль упродовж 23 років. «Це стосується всіх секторів економіки, а отже, всіх олігархів, усіх їхніх непрозорих схем»,— зазначив Президент.

За його словами, цей процес розпочався шляхом голосування у парламенті закону про «Укрнафту» (компанія, що належить державі, але керується Ігорем Коломойським), але влада має намір «розпочати наступ одночасно на всі монополії в електроенергетиці, вугільній галузі, газовій сфері тощо».

Журналісти також запитали у Порошенка про його обіцянки продати власний бізнес у харчовій промисловості. «Мій бізнес абсолютно прозорий: я ніколи у своєму житті не використовував державні кошти, я побудував одну з найкращих компаній у Європі, яка найкраще керується»,— зауважив він.

При цьому він додав, що зараз продажем Roshen опікується приватна інвестиційно-банківська компанія Rothschild, і ця справа буде «нелегкою». Водночас Порошенко уникнув відповіді на запитання щодо свого іншого активу — «5 каналу».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!