Зустріч з Фірташем була, але домовленостей не було, і немає — Президент

Президент не заперечує: у нього була зустріч з олігархом Дмитром Фірташем, але стверджує, що жодних угод з олігархом не укладав.

«Я не заперечував зустріч з Фірташем під час президентської кампанії, але ніяких домовленостей не було, і немає!»,— така заява зʼявилася на сторінці Петра Порошенка у Фейсбуці. Сьогодні Президент дає прес-конференцію за підсумками свого вчорашнього лист до Верховної Ради.

Як відомо, власник холдингу Group DF Дмитро Фірташ на суді в Австрії заявив, що за його ініціативою вони з Порошенком і Кличком зустрічалися у Відні напередодні президентських виборів в Україні в травні 2014 року. Олігарх, начебто, мав на меті не допустити президентства Юлії Тимошенко.

Щодо змісту, і самого факту існування цих домовленостей висловлювалися різні припущення. На одному кінці шкали — версія, що Фірташ, начебто, пообіцяв Порошенку, що Кличко його підтримає на виборах президента. А натомість отримав гарантії недоторканності своєї власності та збереження корупційних схем в Києві. На іншому — припущення, що вся ця історія — підступи лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко. Нібито вона почала боротьбу з Президентом, і вирішила розіграти свою улюблену карту — змову олігархів.

У самого Петра Порошенка заяву Фірташа пояснили спробою очорнити президента. "Це дрібна і легковажна помста жирного олігарха. Можливо, зустріч і була, але в цьому немає крамоли. Фірташ володіє величезною кількістю власності, тому може впливати на економіку». Фірташ не отримав «і тіні преференцій від перемоги Порошенка»,— зазначили в АПУ.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!