Парубій пояснив, чому так довго знімали недоторканність з Клюєва та Мельничука

Перший благодійник голови Верховної Ради Андрій Парубій та представники «Самооборони Майдану» дві години переконували депутатів на засіданні Регламентного комітету зняти недоторканість з Сергія Клюєва та Сергія Мельничука.

Про це він розповів в інтерв`ю «5-му каналу».

«На превеликий жаль, від старої системи переходить дуже багато поганих звичок, зокрема, звичка взаємовиручки, коли ворон ворону око не виклює. І це має вплив на частину депутатів»,— зазначив він.

Парубій розповів, що процес зняття депутатської недоторканості зі згаданих депутатів «перетворився на детективну історію» і йому довелося активно втрутитися, щоб вийти на позитивний результат.

«Спочатку регламентний комітет прийняв рішення, що недостатньо доказів і подання ГПУ недостатньо повне. І лише коли голова Верховної Ради зініціював позачергове засідання Регламентного комітету і я особисто дві години і майже всі депутати із «Самооборони Майдану» переконували… Нам вдалося вийти на закономірне і логічне рішення, що подання генпрокурора є законним і було передане в парламент. Це була велика перемога»,— зазначив він.

«Багато хто переконував, що коли ми у вівторок не поставили це питання на голосування, то в середу не буде голосів. Але ми отримали подання у кінці робочого дня у вівторок, а необхідно ще було його роздрукувати і роздати депутатам, тому що не дотримання процедури може стати підставою для скасування рішення»,— наголосив заступник голови ВР.

Парубій також розповів, що закликав депутатів утриматися від голосування за затримання та арешт Мельничука, оскільки вважає, що таким чином перекидаються проблеми окремої людини на весь добровольчий рух.

«В останній період є тенденція до дискредитації добровольчого руху. Я впевнений, що ця тенденція має своє коріння в Кремлі і через інформаційні потоки поширюється по Україні»,— резюмував посадовець.

Нагадаємо: 3 червня 287 народних депутатів проголосували за зняття недоторканості з народних депутатів Сергія Клюєва та Сергія Мельничука.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!