Спостерігачі ОБСЄ досі скаржаться на недостатній доступ

ОБСЄ продовжує фіксувати ескалацію в багатьох районах на Донбасі та використання важкої зброї в зоні конфлікту, а також наголошує на необхідності надати безперешкодний доступ до всіх районів Донбасу.

Про це у четвер на брифінгу в Києві заявив речник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Продовжується обмеження нашого доступу до певних районів шляхом затримок на пропускних пунктах, що відбувається з обох сторін, та існуванням певних заборонених зон, особливо у східній частині зони конфлікту, куди дуже важко потрапити»,— відзначив Боцюрків.

За його словами, спостерігачі місії підтверджують обстріли в районах Горлівки, Дебальцевого та селища Луганське. Водночас у Луганській області СММ фіксувала тільки спорадичні випадки порушення режиму припинення вогню.

«Ми можемо вам повідомити, що з учорашнього вечора ситуація у Марʼїнці та навколо неї залишалася відносно спокійною. Ми, звичайно, закликаємо всі сторони забезпечити продовження цього затишшя і відведення озброєння. СММ відстежить кількість загиблих і поранених внаслідок боїв під Марʼїнкою»,— зауважив Боцюрків.

Говорячи про погіршення гуманітарної ситуації в зоні конфлікту, речник закликав утримуватися від розміщення військових обʼєктів у житлових районах, щоб не провокувати жертви серед мирного населення.

«СММ, як і у попередні тижні, відмітила відсутність важкого озброєння у місцях зберігання з обох сторін. На жаль, це свідчить про невиконання зобовʼязань, погоджених Мінськими домовленостями у лютому цього року»,— підкреслив він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!