Фішер: Путін хоче зробити з Росії супердержаву, але веде її до ізоляції

Колишній міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер вважає, що російський президент Путін переслідує, в тому числі, і мету перетворення Росії на супердержаву. Про це Фішер заявив в інтервю швейцарській газеті "Blick".

Колишній міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер вважає, що російський президент Путін переслідує, в тому числі, і мету перетворення Росії на "наддержаву". Цей шлях, на думку Фішера, веде Москву до ізоляції.

Фішер зізнався, що ще під час першої президентської каденції Путіна "не мав ілюзій" щодо його справжніх цілей. "Він мав три цілі. По-перше - підняти Росію з колін, що є легітимним. По-друге - відновлення позицій Росії як супердержави, що, на мою думку, не спрацює. І по-третє - цю силу використовувати", - сказав Фішер і вказав на роль Росії у вирішенні проблем іранської ядерної програми та війни в Сирії.

Шлях до ізоляції

Водночас, на думку Фішера, Росія хоча і є вагомою силою, але з низькими економічними та соціальними показниками. "Дії Путіна ведуть до ізоляції Росії", - резюмував Йошка Фішер.

Раніше у своєму коментарі для мюнхенського видання Süddeutsche Zeitung Йошка Фішер писав, що Путін "використовував експорт енергії, щоб повернути у зону впливу території, втрачені після розвалу Радянського Союзу. І центральне місце у цій стратегії посідала і посідає Україна, оскільки без неї досягти цієї мети неможливо. Тож мова йде не тільки про Крим. Наступна ціль Путіна - Східна Україна і пов'язана з цим дестабілізація усієї країни", - писав Фішер на наприкінці березня після анексії Криму.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!