Мін"юст пішов у народ — розповісти про онлайн-сервіси

Керівництво Міністерства юстиції провело акцію з інформування українців про роботу електронних сервісів Мінʼюсту: у святковий вихідний день міністр юстиції Павло Петренко разом зі своїми заступниками прогулявся центром Києва, роздаючи інформаційні флаєри киянам.

У вишиванках і футболках з написами про електронні послуги реєстрації, зі стосами флайерів у руках чиновники Мін’юсту пройшлися Софійською площею, потім через Михайлівську спустилися на Хрещатик. За маршрутом прогулянки керівництво відомства працювало промоутером нової послуги, вручаючи інформаційні листівки перехожим і розповідаючи про новинки електронних послуг.

Чи називали себе чиновники, чи замовчували про свою посаду, — кияни охоче брали флаєри і цікавилися інформацією. Для когось із перехожих міністр виявлявся особою незнайомою, але ті, хто впізнавали П.Петренка, були здивовані, що керівник Мін’юсту не гребує запросто спілкуватися, роздавати інформпроспекти і тиснути руку.

“Сьогодні велике свято — багато киян вийшли на вулиці міста. Ми разом із командою Міністерства юстиції вийшли для того, щоб пояснити українцям, які нові сервіси ми зробили у Мін’юсті. Це спрямовані на боротьбу із корупцією онлайн-сервіси — можливість за кілька хвилин отримати ті послуги, які раніше надавалися лише за чергами”, — розповів міністр після закінчення акції.

За його словами, протягом тривалого часу ці сервіси були проблемними — була “країна нескінченних довідок”, а за півтора місяці роботи електронних послуг українці оперативно і без спілкування з чиновниками отримали близько 20% довідок, виписок та витягів.

Він пояснив, що мова йде про документи, які малий бізнес отримував у чергах в органах реєстрації Мін’юсту.

П.Петренко розповів, що українці позитивно відреагували на таку акцію міністерства.

“Дуже мало людей відмовилися брати флайер. До слова, флайер дуже „просунутий“ і молодіжний. Також українці позитивно сприймають, що представники влади йдуть до них, особисто спілкуються. Без цього нам довіряти не будуть”, — поділився міністр.

“Звичайно, інформованість українців про ці послуги ще невелика, тому ми з колегами і вийшли для того, аби людям розповісти, що у них є така можливість, щоб їх не обманювали чиновники на місцях, які точно не хочуть, щоб зникли черги”, — розповів міністр.

Він заявив, що спільним завданням Мін’юсту бачить повний перехід на електронний варіант отримання реєстраційних документів.

“Сподіваюся, що кампанія, яку ми розпочали, дозволить залучити до використання електронних сервісів максимальну кількість підприємців”, — додав П.Петренко.

Наступними кроками, як сказав глава Мін’юсту, стане демонополізація цих послуг, надання права реєстрації місцевим органам влади, нотаріусам і акредитованим банкам.

Він висловив співчуття із того приводу, що чиновники на місцях саботують реформи, слабо інформуючи українців про нововведення, або взагалі не надаючи інформацію про онлайн-послуги. П.Петренко запевнив, що Мін’юст буде позбуватися таких співробітників.

“Сподіваюся, що українці будуть цим користуватися … І що в такому напрямку підуть й інші міністерства. Саме такі реформи, які може відчути кожен українець, треба дуже швидко робити в нашій країні”, — підсумував П.Петренко

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!