Можливості законодавчого вдосконалення правосуддя вже вичерпані, виникає потреба змінити Конституцію – М.Онищук

Можливості законодавчого вдосконалення судової системи вже вичерпані, тому виникає потреба змінити Конституцію. Про це в ефірі «5 Каналу» сказав екс-міністр юстиції Микола Онищук.

Він зазначив, що першим кроком у реформування судової системи було ухвалення закону, яким політична влада віддала право призначати голів судів та заступників судів.

«Закон про забезпечення права на справедливий суд дуже багато заклав корисного, що варто зробити, але можливості законодавчого вдосконалення правосуддя вже вичерпані. Тому виникає потреба змінити Конституцію, оскільки найважливіші питання правосуддя врегульовані Конституцією»,— сказав екс-урядовець.

Він зазначив, що такими питання, зокрема, те, як формується Вища рада юстиції, хто призначає-звільняє суддів, які підстави для звільнення судді, який віковий ценз для судді.

«Не змінивши ці норми ми досягнемо лише часткового ефекту», – наголосив М.Онищук.

Нагадаємо, в Україні планується втілити 62 реформи. З них пріоритетними визначені 8 реформ та 2 програми. Визначено 25 ключових показників успішності розвитку країни.

Першочерговими визначені реформа системи національної безпеки і оборони, оновлення влади та антикорупційна реформа, судова та реформа правоохоронної системи, децентралізація та реформа державного управління, дерегуляція та розвиток підприємництва, реформа системи охорони здоров’я та податкова реформа.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!