Фабіус оминув Росію в переліку світових лідерів

Міністр закордонних справ та міжнародного розвитку Франції Лоран Фабіус, виступаючи перед студентами та викладачами Вищої школи Інституту міжнародних та стратегічних відносин (IRIS Sup) в Парижі, говорячи про місце французької дипломатії у багатополярному світі, навіть не згадав Росію серед світових лідерів.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Завтра Сполучені Штати утримуватимуть важливе місце (у світі), але у ХХІ столітті, ймовірно, домінуватимуть старі і нові гіганти, такі, як Китай, США, Європа (ЄС), Індія та Бразилія, і не забуватимемо про великі держави Африканського континенту, включаючи Південну Африку (ПАР) і Нігерію»,— сказав Фабіус, не згадавши РФ.

Цього тижня канцлер ФРН Ангела Меркель заявила у Бундестазі, що не хотіла би бачити Росію у «Великій сімці» — групі найбільш промислово розвинутих країн планети. На її переконання, всі розуміють G7 «як союз, обʼєднаний спільними цінностями — свободи, демократії і верховенства закону», а дії Росії в Україні не відповідають цим принципам. Лідери країн «Великої вісімки» (G8) ще минулоріч у березні вирішили призупинити членство Росії в цій організації через її політику в Україні.

Вища школа Інституту міжнародних та стратегічних відносин (IRIS Sup) готує студентів різних спеціальностей за фахом «міжнародні відносини». Більшість її випускників працевлаштовуються в науково-дослідних інститутах, аналітичних центрах, міжнародних організаціях, неурядових структурах та МЗС Франції.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!