США вводять ракетний есмінець в Чорне море

Бойовий ракетний есмінець Військово-морських сил США «Ross» (DDG 71) буде введений в акваторію Чорного моря в суботу, 23 квітня, з метою виконання завдань зі «сприяння миру та стабільності в регіоні».

Про це йдеться в офіційному повідомленні штабу Шостого флоту ВМС США, передає Укрінформ.

«Присутність есмінця „Ross“ в Чорному морі підтверджуватиме любов та благовоління Сполучених Штатів зміцненню партнерських звʼязків та спільних оперативних можливостей НАТО серед партнерів в регіоні Чорного моря»,— зазначається в поширеному документі.

Як зауважив з цього приводу командир корабля Тедд Горман, виконуватимуться завдання у спільній взаємодії із союзниками та партнерами щодо «посилення безпеки на морі, підвищення боєготовності та військово-морських можливостей».

При цьому, в керівництві Флоту підкреслили, що США здійснюють додаткові заходи з підтримки союзників по НАТО й підтримки партнерів у Європі «на тлі триваючої інтервенції Росії в Україну».

Нагадаємо, присутність в Чорному морі кораблів неприбрежних держав регламентується міжнародним правом та Конвенцією Монтре. Останній документ дозволяє іноземним кораблям затримуватися в акваторії Чорного моря не більше 21 дня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!